Cieknący dach to utrapienie


Przeciekający dach jest zmorą każdego właściciela nieruchomości. Kąpiąca z sufitu woda szybko sprowokuje sytuację, w której naprawa dachu stanie się priorytetem. Takie sprawy nie są łatwe. Lejąca się woda pospiesza. Jednak nie zawsze wszystko można zrobić od ręki. Przygotowanie frontu prac może spowodować jeszcze większe przecieki. Przecież pokrycia dachowe te nieszczelne przepuszczają mnóstwo wody.

Przy obecnym stanie zaawansowania techniki budowlanej i rozwoju technologii wykonawczych można mieć nadzieja na szybkie zaradzenie złej sytuacji.

Podczas ciągłych jesiennych opadów może się okazać, że trzeba będzie pokryć dach tymczasowym namiotem foliowym, by było możliwe prowadzenie prac przygotowujących, murarskich i w końcu dekarskich. Do napraw powierzchni dachu stosuje się materiały adekwatnie do materiału pokryciowego. Jeśli jest to blachodachówka najłatwiej jest wymienić tę część dachu i po sprawie. Inaczej jeśli na dachu jest papa. Jest to stary i wypróbowany sposób. Jeśli dojdzie do miejscowego pęknięcia nawierzchni można uzupełnić rozszczelnione miejsce masa na zimno. Można też wstawić w to miejsce kawałek nowej papy. Zabieg trwa krótko.

Polecane: hydroizolacja tarasu