Hydroizolacja łazienki – sposób wykonania, materiały.


Hydroizolacja to czynność, która zapewnia bezpieczeństwo, jak również komfort użytkowania pomieszczeń, szczególnie narażonych na powstawanie wilgoci lub zalanie. Jak i gdzie układać hydroizolację? Jakich materiałów używa się do tego procesu?
Hydroizolacja łazienki to podstawowe działanie, które zapewni długotrwałe korzystanie z pomieszczenia, jak również ochroni przed niekorzystnym wpływem wilgoci i wody. Wszelkie płytki w łazience same w sobie zapewniają ochronę, jednak niekiedy połączenia między nimi mogą być nieszczelne i powodować wszelkiego rodzaju zniszczenia. Hydroizolacje powinno się stosować pod wszelkimi materiałami ozdobnymi, a powierzchniami, które powinny być szczególnie chronione są ściany i podłogi ubikacji.
Do wykonania hydroizolacji używa się specjalnych materiałów. Jednym z nich jest folia w płynie, która występuje w postaci ciekłej masy. Bezspoinowa i jednolita struktura zapewnia wielką szczelność i chroni przed przeciekaniem. Ułożenie hydroizolacji wykonuje się w kilku krokach, którymi są:
– przygotowanie podłoża,
– izolacja podpłytkowa,
– uszczelnienie narożników,
– ułożenie płytek na odpowiednio przygotowanym podłożu.

Zobacz również: hydroizolacja łazienki