Naprawa dachu


Wybór materiału wpływa na wygląd i wydajność dachu i jest głównym wskaźnikiem całkowitych kosztów. Istnieje wiele materiałów do wyboru, ale należy pamiętać o lokalnych kodeksach budynków, stylach, dostępności, kącie nachylenia dachu i własnym budżecie może ograniczyć wybór. Po pierwsze, porozmawiaj ze swoim zaufanym dekarzem lub wykonawcą o tym, co jest dostępne i jakie materiały mogą być najlepsze.

Gonty z kompozycją asfaltu – zazwyczaj najtańsze i najczęściej stosowane pokrycia dachowe, mogą nie być najbardziej stylowymi gontami, ale sprawdzają się pod różnymi kątami i stylami. Betonowe płytki – nakładające się płytki betonowe lub gliniane mogą być stylowe i skuteczne. Oba mają długą żywotność, wymagają minimalnej konserwacji i oferują naturalną izolację. Dach z papy również cieszy się sporą popularnością.

Renowacja pokrycia dachowego jest wymagana. Dach metalowy – trwały i wszechstronny wybór, dachy metalowe są dostępne w wielu stylach i nie wymagają konserwacji. Metalowe pokrycia dachowe są jednak trudne do zdobycia, są jednym z droższych materiałów i mogą być podatne na wgniecenia. Naprawa dachu jest kosztowna.

Polecamy też: uszczelnianie dachu.