Kurtyny paskowe z bliska


Kurtyny paskowe to inaczej mówiąc przegrody, wykonane z elastycznych pasów. Ich zadaniem jest między innymi ograniczenie hałasu, przeciągów oraz utraty ciepła. Można stosować je w każdej gałęzi przemysłu, są uniwersalne. Sprawdzą się w ujemnych temperaturach, w bezpośrednim kontakcie z żywnością (przemysł spożywczy), w pomieszczeniach o podwyższonych warunkach higienicznych, na zewnątrz oraz wewnątrz budynków, w przemyśle górniczym, elektronicznym. Kurtyny paskowe mogą pełnić funkcje przegród, bram, oddzielać stanowiska pracy na halach produkcyjnych, osłaniać maszyny.
Montuje się je zazwyczaj do nadproża otworu bramowego lub drzwiowego za pomocą systemu grzebieniowego. Dzięki niemu można szybko zamontować kurtynę oraz w późniejszym czasie wymienić uszkodzone pasy na nowe. Wygodnym rozwiązaniem są kurtyny przesuwne, które pozwalają odsłonić i zasłonić otwór w każdej chwili, gdy zajdzie taka potrzeba. Mogą one być przydatne w przypadku osłaniania maszyn produkcyjnych.
Dzięki zastosowaniu odpowiedniego typu pasów PCV, można dopasować kurtyny paskowe do każdych warunków: miejsca, warunków otoczenia (temperatura, wiatr, wilgoć), sposobu eksploatacji (ruch pieszy – gładkie pasy, ruch mechaniczny – wzmocnione).
Zastosowanie kurtyn pasowych niesie za sobą wiele korzyści:
– ograniczenie hałasu
– ograniczenie przeciągów
– ograniczenie utraty ciepła oraz zimnego powietrza w chłodniach
– zwiększone bezpieczeństwo
– zmniejszenie pyłu, kurzu i dymu
– ochrona wzroku przed promieniowaniem UV (w przypadku kurtyn spawalniczych)
– nie wpływają na ograniczenie ruchu pieszego ani mechanicznego
– podwyższają efektywność prac oraz wpływają na ograniczenie kosztów związanych z zużyciem energii
Kurtyny paskowe to osprzęt o nieskomplikowanej budowie, który może pełnić bardzo dużo funkcji. Można go zastosować w wielu gałęziach przemysłu od spożywczego po górniczy czy chemiczny. Do wykonania kurtyn wykorzystywane są pasy PCV o różnych właściwościach. Ich wybór powinien być odpowiednio dobrany do warunków otoczenia oraz sposobu eksploatacji.

Sprawdź koniecznie: https://ekranypcv.pl/